Порошенко обіцяє в разі перемоги підняти питання ПДЧ для України в грудні

Президент Порошенко в разі переобрання на другий термін обіцяє підняти питання надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО на лондонському саміті Альянсу в грудні.
З такою обіцянкою чинний глава держави виступив на зустрічі з виборцями у центрі Києва в неділю, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"До кінця свого другого президентського терміну я планую підготувати Україну до вступу в НАТО і ЄС. І у 2023 році повністю і реалістично почати переговори про вступ до ЄС і зробити так, щоб Україна отримала план дій про членство в НАТО", — сказав Порошенко.
Він зазначив, якщо виборці нададуть йому мандат ще на 5 років, то на Лондонському саміті НАТО в грудні 2019 року він "має намір поставити питання про ПДЧ".
Порошенко повідомив також, що написав про це в листі генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу. Як відомо, після отримання Україною статусу "країни-аспіранта" в березні минулого року в листі до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга Порошенко попросив надати Україні План дій щодо членства в альянсі.
У НАТО взяли до уваги лист Порошенка і заявили, що визнання євроатлантичних прагнень України на сайті Альянсу не означає зміни політики блоку, а лише відбиває реальність.
Президент Порошенко в рамках передвиборчої кампанії обіцяє, що Україна отримає План дій щодо членства у Альянсу в 2023 році.
Необхідно зазначити, що надання Плану дій щодо членства в НАТО схвалюється одностороннім рішенням Альянсу. Наразі в Альянсі відмовляються вести діалог щодо надання Україні ПДЧ, і не існує підтверджень того, що це зміниться у 2023 році.

Джерело статті: “https://www.newsline.com.ua/society/poroshenko-obitsyae-v-razi-peremogi-pidnyati-pitannya-pdch-dlya-17032019141400”