Вінниця відзначила День Європи

  • Головна
  • Новини
  • Вінниця відзначила День Європи
  • 22.05.2019
  • Максим ЗОТОВ
Вінниця відзначила День Європи

На свято традиційно завітали багато високоповажних гостей


Вінниця традиційно масштабно відзначила День Європи. Для гостей міста і вінничан 18 травня підготували насичену розважальну, мистецьку програму. А відкрив її "Віденський бал по-вінницьки", коли на головній площі міста одночасно вальсували більше 200 пар.
Привітати вінничан зі святом завітав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, а також численні закордонні делегації: з Польщі, Литви, Чеської Республіки, Молдови, Румунії. На свято прибули Надзвичайний і повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс, Надзвичайний і повноважний посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, голова місії України у Європейському Союзі Микола Точицький, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські, консул Генерального консульства Румунії у Чернівцях Едмунд Неагоє, почесний консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький, представники численних європейських і українських організацій, народні депутати України.

- Всі наші друзі, які знайшли сьогодні можливість бути разом із нами, щоб відзначати і особисте, і особливе свято, — каже Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. — 12 років тому ми визначили разом із вами, що хочемо жити краще, і для нас було надзвичайно важливим, яких стандартів ми прагнемо. І ми сказали, що для нас День Європи — це не просто символічне свято, коли ми можемо зустрітися разом і його відсвяткувати. Це наше прагнення! Тому, що Україна, яка є по праву центром Європи, має безмежні можливості.

Володимир Гройсман наголосив, що сила вінничан у єднанні зусиль.

- Сьогодні Вінниця по праву є одним із лідерів України у багатьох сферах, — говорить прем’єр. — І найголовніше, кожен із нас розуміє свою особисту роль в ухваленні рішень, у тому, що ми власними зусиллями можемо змінювати державу. Я глибоко переконаний — те, що ми зробили у Вінниці, маємо зробити по всій країні. Так, це не так просто, це достатньо складно, але вірю в те, що ми й надалі будемо робити все, щоб наближати Україну до єдиної європейської родини. І Україна є і буде успішною, сильною, розвинутою європейською державою.

Про позитивний настрій святкування згадав у своїй промові голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

- Ми пропускаємо через своє серце ту позитивну енергію, яка йде від кожного з нас в прагненні творити добро, народжувати дітей, ростити їх тут, і просто бути щасливим. Насправді європейський вибір України базується на ось цих зрозумілих і простих речах, — наголосив він. — І дійсно, місто Вінниця в силу цілого ряду обставин на сьогодні вже традиційно стало неформальною європейською столицею України під час святкування Дня Європи в Україні.

Мер Вінниці Сергій Моргунов нагадав: Вінниця стала одним із перших великих міст України, де утворилася об’єднана територіальна громада, до якої приєдналося селище Десна.

- Всі ми разом із вами розробили і прийняли Концепцію інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року. За цей рік було побудовано два потужних підприємства, два заводи — "Green Cool" і KNESS, які виробляють холодильне обладнання та сонячні батареї, — коротко перерахував успіхи міста Сергій Моргунов. — Ми далі продовжуємо будувати та ремонтувати дороги, дитячі садочки, школи, лікарні, оновлювати муніципальний транспорт, розвивати велорух. Буквально вчора комунальники подарували місту Вінниці разом із нашими вінницькими архітекторами оновлену арку — вхід у Центральний міський парк. Все це не можливо було б без реформи децентралізації.

Принагідно він подякував від імені усіх вінничан Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, всій урядовій команді за впровадження та підтримку цієї надважливої для країни реформи.
- Маю великі сподівання і надію, що і ця реформа, і багато інших важливих реформ і надалі будуть продовжуватися. Щоб Україна була повноправним членом Європейського Союзу, а місто Вінниця давно прагне бути сучасним, комфортним і європейським містом, — продовжив мер. — Вінничани пишаються і люблять своє місто. І я впевнений в тому, що разом ми будемо зберігати все те, що зробили і далі будемо розвивати і будувати нашу рідну Вінницю.

Традиції
Історичну виставку "Ординація Вінниці 1790" організував Центр історії міста. Містянам показали Статут Вінниці 1790 року, перекладений з польської. Оригінал Ординації зберігається у бібліотеці Ягеллонського університету у Кракові. Там Статут виявив директор обласного архіву Юрій Легун. На День Європи важливий для Вінниці документ могли побачити усі охочі.

Гості Вінниці про місто і свято
Мер міста Кельце Богдан Вента:

- Я перший раз у Вінниці і залишився приємно вражений. У вас дуже гарне і чисте місто. Видно, що тут є гарні господарі. У нас була зустріч з мером Вінниці Сергієм Моргуновим, ми підписали договір про створення першого в Україні інноваційно-технологічного парку (цю новину повідомив на своїй сторінці у соцмережі мер Сергій Моргунов, уточнивши, що концепцію технопарку уже розробили і наразі готують простір для реалізації цього проекту на території заводу "Кристал". — Авт.). Ми це будемо робити у співпраці. Багаторічна співпраця міст Кельце і Вінниці має продовжуватися. У Вінниці відчувається європейський дух. Україна — незалежна країна і має прагнути до європейської родини, бо чим більша європейська родина, тим щасливіші люди.

Депутат міської ради міста Паневежис (Литва) Біруте Валькюнене:

- Я уже вчетверте приїжджаю до Вінниці на святкування Дня Європи. Я дуже люблю це місто і Україну. Вінниця — це справді європейське місто. І ми бажаємо всій Україні якнайшвидше приєднатися до європейської родини. У нас День Європи теж святкують, але по-своєму. У місті піднімають європейський прапор, і ми йдемо пити каву. Можливо, через те, що ми уже в Європі, для нас це не велике свято.

Голова Сорокського району Республіки Молдова Геннадій Мунтян:

- Ми святкуємо День Європи також. Це велике і гарне свято. У нашому районі проходить гарний, великий фестиваль на тлі нашої фортеці. Україна — велика і перспективна країна, і ми бажаємо вам розвиватися й далі, незважаючи на різні політичні рухи.


Максим ЗОТОВ

Вінниця відзначила День Європи
Вінниця відзначила День Європи


Коментарі відвідувачів

Теги

  • поліція
  • МНС
  • податкова

Консультації спеціаліста

Запитання читача: Бажаєте проголосувати на президентських виборах-2019, але місце реєстрації занадто далеко?
Запитання читача: Що робити, якщо під час подорожі автомобілем за кордон сталась ДТП на території країни відвідування?
Запитання читача: У чому полягає різниця між автоцивілкою (ОСЦПВ) та договором КАСКО?
Запитання читача: Чи застосовується Європротокол при оформленні ДТП за участі пільговика, який звільнений від укладання договору автоцивілки?
Запитання читача: Захист честі, гідності та ділової репутації
Переглянути усі

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

126

«Вінниця біжить» — на яких вулицях на п’ять годин перекриють рух транспорту
26 травня у місті пройде напівмарафон «Вінниця біжить» на дистанцію у 21,095 км. На час проведення масового забігу для автомобільного ...

76

Східний колорит і легендарний балет «Тисяча і одна ніч» — на фестивалі OPERAFEST TULCHYN
Вже за два тижні Вінниччина стане епіцентром подій культурної мапи України. З 4 по 9 червня просто неба у тульчинському Палаці Потоцьких ...

74

Вінниця відзначила День Європи
На свято традиційно завітали багато високоповажних гостей Вінниця традиційно масштабно відзначила День Європи. Для гостей міста і ...

53

Шпателем по горлу у райвідділку
Перерізати собі горло шпателем спробував 56-річний чоловік просто у Вінницькому районному відділку поліції 20 березня. Цей інцидент ...

53

Корона для студентки
У Вінниці відбувся фінал регіонального конкурсу краси, кмітливості, таланту серед студенток — "СтудМіс Вінниця — 2019", у якому за перемогу ...


Джерело статті: “http://misto.vn.ua/news/item/id/12948”