Нижчий прохідний бар’єр – це парламентські й урядові кризи, – Раїмов

Якщо Верховна Рада захоче знизити прохідний бар’єр, то після цього варто очікувати, що парламентські та урядові кризи стануть щоденним явищем. Для формування стабільних урядів, треба його піднімати.


Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив політтехнолог Дмитро Раїмов.


Ведуча поцікавилася, чи нова Верховна Рада внесе поправки щодо прохідного бар’єру. У відповідь експерт зазначив, що все залежить від того, який результат захочуть отримати депутати.


Зокрема якщо хочуть стабільного уряду, тоді треба підняти бар’єр, а якщо широкого представництва – тоді знизити його. Але треба бути готовими до того, що парламентські та урядові кризи стануть буденністю і з ними доведеться миритися.«Якщо говоримо про парламенти попередніх скликань, то чим нижчий прохідний бар’єр, то тим більша можливість створення коаліції. Це закономірність: якщо знижуєш бар’єр, тоді проходить більше партій, тоді можна формувати коаліцію. Коаліційний уряд, як правило, дуже нестабільний, бо посади діляться за партійними квотами.


Якщо збільшити бар’єр, тоді у парламент потрапляє менше партій і є більший шанс, що буде одно або двопартійна більшість і стабільний Кабінет Міністрів. Політологія вже давно прослідкувала ці закономірності», – пояснив гість програми.


Водночас, за його словами, якби зараз в нас був 3% прохідний бар’єр, то це нічого не змінило б, бо більшість сформувалася б практично в тому самому форматі.


Як повідомлялось раніше, партія «Слуга народу» має великі шанси сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді. Політсила Зеленського може розраховувати на перемогу в 115-120 виборчих округах.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/23/nyzhchyy_prohidnyy_barier__tse_parlamentski_i_uryadovi_kryzy__raimov_1611263”